ZSCKR w II. Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty
Rolniczych Szkół Ministerialnych w tenisie stołowym

W szkołach rolniczych objętych kuratelą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi położony jest duży nacisk na aktywność fizyczną. Przy czym dotyczy to nie tylko uczniów, ale i kadry pedagogicznej. W tę narrację wpisują się kolejne turnieje rozgrywane w poszczególnych dyscyplinach sportowych. W dniach 20-21. października w Kowalu w woj. kujawsko-pomorskim odbyły się II Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty Szkół Prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tenisie stołowym. W Mistrzostwach wzięli udział przedstawiciele 12. szkół z terenu całej Polski, rywalizując w czterech kategoriach: kobiety, mężczyźni do lat 40, mężczyźni powyżej 40 lat oraz dyrektorzy szkół resortu rolnictwa.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie. Startujący w kategorii „mężczyźni 40+” Adam Okolewski zakończył turniej na fazie ćwierćfinałowej (miejsca 5-8), przegrywając z późniejszym wicemistrzem turnieju – Rafałem Jankowskim z ZSCKR w Kowalu. We wcześniejszych fazach turnieju Okolewski bardzo dobrze radził sobie z kolejnymi przeciwnikami. Na szczególną uwagę zasłużył pojedynek w 1/8 finału z faworyzowanym Dawidem Jarugą z ZSCKR w Siennicy Różanej, który zakończył się zwycięstwem Lututowianina 3:2.

Jeszcze lepszy rezultat osiągnął Robert Majchrowicz. Dyrektor lututowskiej szkoły w swojej kategorii zajął II. miejsce przegrywając w finale z Radosławem Wiśniewskim – dyrektorem ZSCKR w Nadrożu w woj. kujawsko-pomorskim. Wpływ na wynik meczu finałowego miał zapewne efekt trudnego meczu półfinałowego jaki Majchrowicz rozegrał z Marcinem Stąporem – wicedyrektorem, a jednocześnie nauczycielem w-f w ZSCKR w Radomiu. Był to chyba najdłuższy i najbardziej zacięty mecz turnieju, a wynik pozostawał sprawą otwartą do końca. Ostatecznie Majchrowicz wygrał z faworyzowanym Radomianinem 3:2.

Poza wspomnianym dyrektorem Radosławem Wiśniewskim triumfatorami Mistrzostw zostali: Małgorzata Rutkowska z ZSCKR w Siennicy Różanej (w kategorii kobiety), Konrad Krzywicki z ZSCKR w Sejnach (w kategorii mężczyźni do lat 40) i Krzysztof Stachniuk z ZSCKR w Kowalu (mężczyźni powyżej 40 lat).

Zawody w Kowalu zostały przygotowane w sposób perfekcyjny i przebiegały w przyjaznej atmosferze. Regulamin rozgrywek był tak dopracowany, aby każdy z zawodników mógł rozegrać kilka meczy, zdobywając nowe doświadczenie i podnosząc umiejętności. Był też czas na wymianę doświadczeń i przyjazne rozmowy w kuluarach.

Robert Majchrowicz